Čertova krabička

Ústav pro jazyk český Internetová příručka kořen sDomů

Podobné téma:
internetová lékárna dr max art..
Krajská hygienická stanice pro..
bílá mapa na jazyku
červené mapy na jazyku
Soustava dvou lineárních rovni..
Německo český technický slovní..
Krajský soud v Českých Budějov..
překladač romský jazyk lavutaris
den otevřených dveří Český hyd..
český dabing Pomsta nebo Láska..
Ústav pro jazyk český Internet..
ústavní soud české republiky -..
Český Ruční mlýnek na kávu s k..
internetová televize Mall Group
Český strakatý pes štěňata pro..
český výrobce dřevěných dětský..
hrát karty mariáš zdarma onlin..
jazyk zlé tchýně Pokojové rost..
Český rozhlas Dvojka archiv Ja..
Ski areál Český Jiřetín ubytov..
Externí:
Vodička Český svaz bojovníků z..
dřevěný Český nábytek z masivu..
pronájem chaty u jihočeských r..
anglickocesky slovnik preklada..
cellularline interphone tour c..
český pravopis -kontrola pravo..
jazyková kompetence
jazykový institut praha
soustavy nerovnic
vývoj programovacích jazyků

S-Rank: 0/10
Dnešní návstěvnost stránky: 0
Posledních 24 hodin: 0
Měsíční denní průměr: 0
Čtvrtletní denní průměr: 0

Nejnavštěvovanější:

Pro inspiraci:
Polytec Composites Chodová Planá
Manželka režiséra Juraje Jakubiska
české dráhy david moss dozorčí rada
Fortnite Download For PC
trasy pražských tramvají Kostelní
the wheels on the bus .all day long.....
slezská pozvanka rozloučení se svobodou
Bambusové osušky
sčítání a odčítání lomených výrazů řeš..
Anatomie břišní dutiny člověka střeva
nemocnice Kladno Ortopedie Svítek
video cvičení na Balanční podložce
iPrima Ano šéfe Rožnov pod Radhoštěm
bezdratove domaci videotelefony sady
okrasní jehličnany fotogalerie
Vyrábíme vtipné dárky pro ženy k vánocům
odjezd autobusových linek v brně od gr..
kolik stoji systémová sázka ve sportce..
díla turecký seriál epizody foto
sborník bezděz tesaříkovití českolipska

Karel Chytrák | yellowdiablo.com | cz | fr | hu | ru | it

Internetová jazyková příručka: Psaní n – nn
S jedním n se píšou i výrazy trojklaný, peřenoklaný (od příčestí klán slovesa klát),S jedním n se píšou i výrazy trojklaný, peřenoklaný (od příčestí klán slovesa klát),
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=125

Internetová jazyková příručka: Morfematika
Počítá se s tím, že prvky roviny nižší fungují jako stavební kameny pro prvky roviny vyšší. Zájmu jazykovědné disciplíny označované jako morfematika nebo morfemika odpovídá b) rovina stavebních prvků slov, tj.Počítá se s tím, že prvky roviny nižší fungují jako stavební kameny pro prvky roviny vyšší. Zájmu jazykovědné disciplíny označované jako morfematika nebo morfemika odpovídá b) rovina stavebních prvků slov, tj.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=778

Internetová jazyková příručka: Tvoření přídavných jmen...
V menší míře se lze setkat i s podobami Marin, Bet(t)in, Wendin, Tracin, Molin. Ty odpovídají podobám šachista ? šachy, lobbista ? lobby (viz Typ lobby – lobbista), a proto je nelze hodnotit jako nesprávné.V menší míře se lze setkat i s podobami Marin, Bet(t)in, Wendin, Tracin, Molin. Ty odpovídají podobám šachista ? šachy, lobbista ? lobby (viz Typ lobby – lobbista), a proto je nelze hodnotit jako nesprávné.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=756

Internetová jazyková příručka: Skloňování ženských jmen vzoru...
Upozorňujeme, že se někdy v příručkách setkáváme s rozdílným řešením, proto je při posuzování variant namístě tolerance.Upozorňujeme, že se někdy v příručkách setkáváme s rozdílným řešením, proto je při posuzování variant namístě tolerance.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=250

Internetová jazyková příručka: Změny samohlásek a souhlásek při...
-s-ský v -ský: brandýský, koněpruský, lyský (Lysá), oděský, peloponéský, plaský (Plasy), pruský, ruský, saský, tiský (Tisa), tuniský (č. mn. brandýští, lyští, ruští atp.; ruština, …); podobně -s-ství se zjednodušuje v -ství;-s-ský v -ský: brandýský, koněpruský, lyský (Lysá), oděský, peloponéský, plaský (Plasy), pruský, ruský, saský, tiský (Tisa), tuniský (č. mn. brandýští, lyští, ruští atp.; ruština, …); podobně -s-ství se zjednodušuje v -ství;
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

m.prirucka.ujc.cas.cz/?id=730

Internetová jazyková příručka: Vyjmenovaná slova
Obojetnost souhlásek souvisí s historickým vývojem češtiny, přesněji s výslovností. Výslovnost samohlásky označené písmeny i a y je v dnešní češtině naprosto stejná (rozdíly najdeme jen v některých nářečích), ale ve staré češtině byl rozdíl...Obojetnost souhlásek souvisí s historickým vývojem češtiny, přesněji s výslovností. Výslovnost samohlásky označené písmeny i a y je v dnešní češtině naprosto stejná (rozdíly najdeme jen v některých nářečích), ale ve staré češtině byl rozdíl...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=100

ÚJČ_výroční_zpráva_2011+podpis
Dvořáčková, V.: Osudy Ústavu pro jazyk český (Dějiny ÚJČ ČSAV a jeho předchůdců ve světle archivních pramenů). Praha: ÚJČ AV ČR 2011. 278 s. ISBN: 978-80-86496-53-5 – První komplexní syntéza dějin ÚJČ ČSAV a jeho předchůdců (KSJČ a ÚJČ...Dvořáčková, V.: Osudy Ústavu pro jazyk český (Dějiny ÚJČ ČSAV a jeho předchůdců ve světle archivních pramenů). Praha: ÚJČ AV ČR 2011. 278 s. ISBN: 978-80-86496-53-5 – První komplexní syntéza dějin ÚJČ ČSAV a jeho předchůdců (KSJČ a ÚJČ...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

ujc.cas.cz/miranda2/export/sitesavcr/ujc/sys/ ..

Ústav pro jazyk český oslavil sté výročí > Škola OnLine
Nejstarší pracoviště Akademie věd a významné lingvistické a bohemistické pracoviště, Ús...Nejstarší pracoviště Akademie věd a významné lingvistické a bohemistické pracoviště, Ús...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

skolaonline.cz/Aktuality/%C4%8Cl%C3%A1nky/tab ..

Vyjmenovaná slova – Wikipedie
Jako vyjmenovaná slova (zastarale vyňatá slova nebo vybraná slova) bývají označovány skupiny českých nebo slovenských slov domácího původu, v jejichž kořenech se po obojetné souhlásce píše y (ý).Jako vyjmenovaná slova (zastarale vyňatá slova nebo vybraná slova) bývají označovány skupiny českých nebo slovenských slov domácího původu, v jejichž kořenech se po obojetné souhlásce píše y (ý).
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

cs.wikipedia.org/wiki/Vyjmenovan%C3%A1_slova

Internetová jazyková příručka: Skloňování mužských jmen...
Mužská životná i neživotná podstatná jména zakončená na -l, -s, -z se podle koncovek 2. p. j. č. přiřazují k tvrdému, nebo měkkému podtypu.Mužská životná i neživotná podstatná jména zakončená na -l, -s, -z se podle koncovek 2. p. j. č. přiřazují k tvrdému, nebo měkkému podtypu.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=220


Internetová jazyková příručka: Z historie českého pravopisu
U palatalizovaného r’ se tento sykavkovitý šum mísil s šumem způsobovaným jednotlivými kmity vibrující špičky jazyka, které jsou pro způsob artikulace hlásky r charakteristické.U palatalizovaného r’ se tento sykavkovitý šum mísil s šumem způsobovaným jednotlivými kmity vibrující špičky jazyka, které jsou pro způsob artikulace hlásky r charakteristické.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=148

Internetová jazyková příručka: Přechylování
Český slovosled není natolik gramatikalizovaný, aby mohl bez pomoci koncovek signalizovat větněčlenské vztahy. Jak je z příkladů evidentní, nepřechýlené příjmení nelze skloňovat a nepoznáme z něj rod pojmenované osoby.Český slovosled není natolik gramatikalizovaný, aby mohl bez pomoci koncovek signalizovat větněčlenské vztahy. Jak je z příkladů evidentní, nepřechýlené příjmení nelze skloňovat a nepoznáme z něj rod pojmenované osoby.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

prirucka.ujc.cas.cz/?id=700&ref=701

Sté výročí ÚJČ - Ústav pro jazyk český
Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR, v. v. i., je vědecké pracoviště zabývající se výzkumem českého jazyka v nejrůznějších aspektech – zkoumá češtinu současnou i historickou, spisovnou i nespisovnou, psanou i mluvenou.Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR, v. v. i., je vědecké pracoviště zabývající se výzkumem českého jazyka v nejrůznějších aspektech – zkoumá češtinu současnou i historickou, spisovnou i nespisovnou, psanou i mluvenou.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

ujc.cas.cz/sd/novinky/hlavni-stranka/110601-s ..

Naše řeč – Ústav pro jazyk český jubilejní
The research results presented at this year’s exhibition and conference Čeština v pohledu synchronním a diachronním – Stoleté kořeny Ústavu pro jazyk český (Czech in Synchronic and Diachronic Perspective – One Hundred Years of the Czech...The research results presented at this year’s exhibition and conference Čeština v pohledu synchronním a diachronním – Stoleté kořeny Ústavu pro jazyk český (Czech in Synchronic and Diachronic Perspective – One Hundred Years of the Czech...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=8216

Čeština – Wikipedie
Patří mezi slovanské jazyky, do rodiny jazyků indoevropských. Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.Patří mezi slovanské jazyky, do rodiny jazyků indoevropských. Čeština se vyvinula ze západních nářečí praslovanštiny na konci 10. století.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Ce%C5%A1tina

ÚJČ_výroční_zpráva_2009+podpis
Praha: Ústav pro českou literaturu AV ČR, FF UK 2009. 319 s. ISBN: 978-8085778-65-6 (ÚČL), 978-80-7308-278-9 (FF UK)Praha: Ústav pro českou literaturu AV ČR, FF UK 2009. 319 s. ISBN: 978-8085778-65-6 (ÚČL), 978-80-7308-278-9 (FF UK)
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

ujc.avcr.cz/miranda2/export/sitesavcr/ujc/sys ..

Věda.cz: Stoleté kořeny Ústavu pro jazyk český
Oddělení jazykové kultury seznámí návštěvníky Klementina s Internetovou jazykovou příručku, jedním z významných projektů Ústavu pro jazyk český, který v posledních let slouží široké veřejnosti.Oddělení jazykové kultury seznámí návštěvníky Klementina s Internetovou jazykovou příručku, jedním z významných projektů Ústavu pro jazyk český, který v posledních let slouží široké veřejnosti.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

veda.cz/article.do?articleId=68462

prdelačka – Wikislovník
Podle Ústavu pro jazyk český AV ČR odkazuje na slovo trdlo jakožto nástroj, jímž se otáčí dokola, v případě polévky míchá, aby se nesrazila krev; viz též trdelník.[1] Podle jiné domněnky se trdlem roztloukalo v hmoždíři koření do polévky.[2...Podle Ústavu pro jazyk český AV ČR odkazuje na slovo trdlo jakožto nástroj, jímž se otáčí dokola, v případě polévky míchá, aby se nesrazila krev; viz též trdelník.[1] Podle jiné domněnky se trdlem roztloukalo v hmoždíři koření do polévky.[2...
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

cs.wiktionary.org/wiki/prdela%C4%8Dka

Výpis publikací
Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2016. 2150 s. ISBN 978-80-7422-480-5.Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2016. 2150 s. ISBN 978-80-7422-480-5.
Hlasování: 0 Hlasování: 1 OK

is.muni.cz/publications/44114

Počet záznamů:19

Ústav pro jazyk český Internetová příručka kořen s
Copyright © AgeSoft, s.r.o. 2004 - 2020
cache: 0032:18:19